គោលបំណងនៃដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ គឺដើម្បីជំរុញ និងពន្លឿនការងារ ពាក់ព័ន្ធនឹងការទូទាត់ឆ្លងដែន រវាងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌា ក៏ដូចជាគាំទ្រដល់វិស័យទេសចររវាងប្រទេសទាំងពីរផងដែរ។
ពិធីចុះបញ្ជីលក់សញ្ញាបណ្ណបន្ទាប់បន្សំជាផ្លូវការ របស់ធនាគារ អេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី នៅផ្សារមូលបត្រកម្ពុជា
ថ្ងៃទី២៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥
ថ្ងៃនេះជាថ្ងៃចុះបញ្ជីលក់សញ្ញាបណ្ណបន្ទាប់បន្សំនៅផ្សារមូលបត្រកម្ពុជាជាផ្លូវការ តាមរយៈការធ្វើបរិវិសកម្មលើកទីមួយរបស់វិនិយោគិនគុណវុឌ្ឍិ កាលពីថ្ងៃទី២២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ដែលទទួលបានទឹកប្រាក់រហូតដល់ ៣៤៣.៣៥០.០០០.០០០ រៀល
ថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥
ធនាគារ អេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី បន្តទទួលបានជាផ្លូវការ វិញ្ញាបនប័ត្រ PCI DSS ជំនាន់ 4.0.1 ដែលជាស្តង់ដារអន្តរជាតិបញ្ជាក់ពីកិច្ចការពារ សុវត្ថិភាពទិន្នន័យប័ណ្ណអេឡិចត្រូនិក។ សមិទ្ធផលនេះជាសក្ខីភាពបង្ហាញការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ ធនាគារ អេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី ក្នុងនាមជាធនាគារខ្មែរឈានមុខគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ថ្ងៃទី២៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤
អ្នកដំណើរជនជាតិចិនដែលបំពេញបែបបទ និងស្នើសុំទិដ្ឋាការនៅតាមបញ្ជរអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិនៅកម្ពុជា អាចទូទាត់កម្រៃសេវាទិដ្ឋាការដោយប្រើប្រាស់កម្មវិធី Wechat Pay តាមរយៈសេវាកម្មធនាគារ អេស៊ីលីដា ម៉ាស៊ីនឆូតកាត (POS Terminal) ឬទូទាត់តាមរយៈ QR Code ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល និងសុវត្ថិភាពខ្ពស់ ជូនដល់អ្នកដំណើរអន្តរជាតិ ដែលធ្វើដំណើរមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីទទួលបានទិដ្ឋាការភ្លាមៗពេលមកដល់អាកាសយាន្តដ្ឋានអន្តរជាតិនានារបស់កម្ពុជា។
ថ្ងៃទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤
កិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះ ពិតជាមានសារៈសំខាន់ខ្លាំងណាស់ ដោយតភ្ជាប់ទៅនឹងវិវឌ្ឍនាការនៃប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យាទំនើបឆ្ពោះទៅរកសេដ្ឋកិច្ចឌីជីថល ព្រមទាំងផ្ដល់មធ្យោបាយយ៉ាងទូលំទូលាយ ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល និងសុវត្ថិភាពខ្ពស់ ជូនដល់អ្នកដំណើរអន្តរជាតិ ដែលធ្វើដំណើរមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា ដើម្បីទទួលបានទិដ្ឋាការភ្លាមៗពេលមកដល់អាកាសយាន្តដ្ឋានអន្តរជាតិនានារបស់កម្ពុជា។